Szamba betonowe Zbiorniki na deszczówkę

Zbiornik na deszczówkę

Wydatki związane z korzystaniem z wody w każdym gospodarstwie domowym stanowią jeden z istotniejszych punktów w domowym budżecie – czy można je zracjonalizować? Oczywiście – najprostszym sposobem byłaby redukcja zużycia wody, nie zawsze jest to jednak możliwe. Czy można znaleźć inne alternatywy? Jedną z nich jest na pewno zbiornik na deszczówkę. Co prawda deszczówka cieszy się popularnością nie od dziś – warto jednak przypomnieć, że korzystanie z takich naturalnych „zasobów” wodnych może być bardziej niż opłacalne! Konieczne jest jednak właściwe przygotowanie się do „pobierania” wody gratis. Dawniej, szczególnie latem, kobiety korzystały z deszczówki głównie ze względów kosmetycznych. Taka woda wprost z „nieba” była uznawana za lepszą od tej dostępnej normalnie. Dlaczego? Uznawano ją za bardziej miękką, w związku z tym np. mycie nią włosów przynosiło wspaniałe efekty.

Były to jednak czasy, gdy deszczówka była – jakbyśmy to dziś nazwali – ekologiczna. Dziś byłoby to stwierdzenie dość dyskusyjne – wszelkiego rodzaju toksyczne zanieczyszczenia nie dotyczą tylko gleby, ale również powietrza i wody. Nie oznacza to jednak, że nie możemy korzystać z deszczówki w różnych celach gospodarczych. Może mieć szereg funkcjonalnych zastosowań w każdym domu (pranie, zmywanie itp.). Słowem – jest efektywną „odpowiedzią” na wiele naszych codziennych potrzeb. Korzystanie z wody pochodzącej z opadów atmosferycznych jest też, a właściwie – może się stać – bardzo opłacalne i tę cechę docenimy, analizując domowy budżet. Różnice między czasem, gdy nie używaliśmy deszczówki i korzystaliśmy z niej, na pewno bardzo szybko uwidocznią się i tym bardziej zachęcą do tego, aby do „łapania” deszczówki zabrać się w sposób systemowy… kupując dobrej jakości, stabilny i szczelny zbiornik na deszczówkę.

Potrzebujesz zbiornika na deszczówkę? Nowoczesny zbiornik na deszczówkę zredukuje Twoje rachunki – używaj tylko specjalistycznego zbiornika na deszczówkę!

Mogłoby się wydawać, że za taki zbiornik może służyć np. zwykła beczka, czy inne – większe i mniejsze naczynie, które znajdą się pod ręką, gdy właśnie zacznie padać deszcz. Oczywiście można i w ten sposób pozyskać dodatkową wodę, ale nie będzie to tak skuteczne i funkcjonalne jak wtedy, gdy posiadamy tego rodzaju sprzęt. Czy w ogóle warto zajmować się tą kwestią? Jeśli nie jesteście Państwo przekonani co do realnej wielkości takiego wodnego „uzysku” – warto przytoczyć liczby. Według różnych analiz – skuteczne pobieranie wody pochodzącej z opadów atmosferycznych może zredukować wysokość płaconych przez gospodarstwo domowe rachunków nawet o kilkadziesiąt procent (bywa, że jest to ponad 45 proc.). Czy jest to zatem działanie opłacalne? Odpowiedzmy sobie na to pytanie sami. Jedno jest pewne – jeśli będziemy „łapać” deszczówkę okazjonalnie – na pewno nie osiągniemy takich wyników.

Wszystko jest jednak również uzależnione od tego jakie potrzeby „wodne” ma nasz dom – np. czy korzystamy z wody tyko w celach stricte związanych z budynkiem, a może posiadamy działkę i ogród warzywno-owocowy? Szczególnie w tym drugim przypadku deszczówka jest naprawdę godna polecenia. Wodą tą możemy podlewać warzywa, owoce, kwiaty… i nie płacić w związku z tym nic. Rolnicy i osoby, które zajmują się uprawą roślin hobbistycznie, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak poważną pulę wydatków związanych z tymi celami stanowi właśnie zużycie wody. Rozsądną odpowiedzią na to zapotrzebowanie na wodę będzie umiejętne magazynowanie wody deszczowej. Umożliwiają to specjalistyczne zbiorniki na deszczówkę. Czym różnią się od innych zbiorników? Przede wszystkim wykonane są z mocniejszych i przez to – niezawodnych – materiałów.

zbiorniki na deszczówkę
zbiorniki na deszczówkę

Solidne i wytrzymałe zbiorniki na deszczówkę

Niezawodność w tym przypadku oznacza stabilność i optymalną szczelność zbiornika. Te cechy gwarantują, że nawet zapełniony zbiornik na deszczówkę nie przewróci się (i w związku z tym nie stracimy zysku w postaci wody „pobranej” z opadu atmosferycznego) a woda, którą pozyskaliśmy nie „przecieknie” przez nieszczelne ściany czy dno zbiornika. Nasza firma jako doświadczony producent szamb betonowych, specjalizuje się również w produkcji specjalistycznych zbiorników na deszczówkę. W ostatnich latach daje się zauważyć zwiększające się zainteresowanie tymi produktami. Z jednej strony stoi za tym potrzeba oszczędzania (finanse), z drugiej – zdajemy sobie coraz bardziej sprawę z tego, że zasoby wodne nie są niewyczerpywalne, w związku z tym możliwość pozyskiwania wody w sposób naturalny jest szczególnie ceniona. Tracenie tak dogodnego źródła wody (i redukcji kosztów związanych z jej użytkowaniem przez gospodarstwo domowe) uznawane jest coraz częściej za brak rozsądku i trudno się z tym nie zgodzić.

Zbiorniki na deszczówkę. Szeroki asortyment – wiele możliwości!

Popyt – jak wiadomo – kształtuje podaż i tak jest również w naszej branży. O ile jeszcze kilka lat temu rynek zbiorników na deszczówkę nie był (przynajmniej w Polsce) zanadto rozbudowany i co za tym idzie – różnorodny. O tyle dziś możemy mówić o coraz wyraźniej utrwalającym się trendzie związanym z alternatywnymi źródłami pozyskiwania zarówno energii, jak i wody. Jak popyt ukształtował zatem nasz rynek? Producenci proponują coraz szerszy wachlarz profesjonalnych produktów – nie inaczej jest również z naszą marką. W naszym asortymencie znajdą Państwo zbiornik na deszczówkę każdego rodzaju. Chodzi tu głównie o różnice w zakresie pojemności i wielkości zbiornika. Nie wszyscy wiedzą, że można zamówić różne rozmiary zbiornika. Nie zawsze musi on być duży i zajmować wiele miejsca, co niektórych zniechęcałoby do tego rodzaju zakupu. Zbiornik nie jest również nieestetyczny. Dzięki rozbudowanej ofercie możemy zaproponować Państwu różne rozwiązania w tym zakresie.

Nasze zbiorniki to zawsze ekonomiczna inwestycja. Aby tak rzeczywiście było – warto skorzystać z naszego profesjonalnego doradztwa. Tajemnicą sukcesu, czyli jak najefektywniejszego pozyskiwania deszczówki jest bowiem nie tylko sam zbiornik i jego cechy techniczne, ale również odpowiednie umiejscowienie go. Istotne jest również to, by zbiornik można było łatwo połączyć z instalacją wodną w domu. Zbiornik na deszczówkę produkcji Fabeton to konstrukcja optymalna dla każdego domu jednorodzinnego (dostosowujemy zarówno model zbiornika, jak i urządzenia dodatkowe do każdego indywidualnego zlecenia). Odpowiednia konstrukcja naszych zbiorników pozwala na łatwe połączenie ich z instalacją wodną w domu. W zestawie znajdują się wszystkie akcesoria niezbędne do wykonania takiego połączenia samodzielnie. Zbiornik na deszczówkę wykazuje się tak dużą skutecznością przede wszystkim ze względu na swoją konstrukcję – główna część jest odpowiedzialna za zbieranie wody. Jest to możliwe dzięki specjalnemu elementowi, który wpycha wodę do zbiornika. Inną istotną częścią zbiorników, które oferujemy, jest specjalny filtr czyszczący. Na zbiornik składają się również syfon oraz centralka sterująca, dzięki której można łatwo zarządzać bieżącą pracą całego urządzenia.