Szamba betonowe Zbiorniki betonowe

Zbiorniki betonowe

Jesteśmy producentami szamb betonowych i innych zbiorników z wysokiej jakości tworzywa, jakim jest beton. Nie tylko szamba, ale również zbiorniki betonowe o innym przeznaczeniu cieszą się dużym zainteresowaniem klientów – zarówno indywidualnych, jak i firmowych i innych instytucjonalnych. Zbiorniki takie charakteryzują się takimi cechami jak odporność na różne warunki – w tym związane z konkretną lokalizacją i atmosferyczne. Są trwałe, mocne i szczelne, nie nastręczają też kłopotów z instalacją. Wszystko tak naprawdę zależy jednak od jakości użytych do ich budowy materiałów – na tym naprawdę nie warto oszczędzać. W Fabeton doskonale o tym wiemy, dlatego stosujemy jedynie beton najwyższej jakości od uznanych producentów.

Oferowane przez nas szamba betonowe, zbiorniki betonowe – w tym m.in. coraz popularniejsze zbiorniki na deszczówkę – cieszą się coraz większą popularnością. Oferujemy je od wielu lat – konstruując je i produkując, bazujemy zarówno na doświadczeniu, jak i na aktywnym podejściu do zmian rynkowych. Aby móc skutecznie konkurować z innymi firmami konieczne jest właśnie takie połączenie – tradycji z nowoczesnością, technik sprawdzonych i uznanych już za klasyczne – z technikami innowacyjnymi. Klamrą spajającą różne techniki i podejścia do produkcji jest zawsze jakość – materiałów, półproduktów i produktów końcowych. Na tym zresztą nasze działania jako producenta zbiorników betonowych się nie kończą.

Zainwestuj w zbiorniki betonowe – zakup zbiorników betonowych to oszczędność. Postaw na jakość zbiorników betonowych!

Proponujemy naszym klientom obsługę kompleksową, a w jej ramach między innymi: usługi doradcze, projektowanie, produkcję zbiornika (różne wymiary i modele), a także montaż na miejscu i świadczenie pomocy technicznej. Na nasze produkty – w tym zbiorniki betonowe – udzielamy trzyletniej gwarancji. Na zakup niektórych akcesoriów związanych z pracą szamb i innych zbiorników betonowych – nawet pięcioletniej gwarancji. Zbiorniki betonowe, na które w sposób szczególny warto zwrócić uwagę to z pewnością zbiorniki na deszczówkę. Zbiorniki tego typu cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów. Trend ten zauważamy w ostatnich latach. Z pewnością ma to związek z tym, że Polacy coraz częściej decydują się na budowę domów jednorodzinnych i nabywanie domów w celach wczasowych.

Nie bez znaczenia jest również większa świadomość w zakresie kształtowania budżetu domowego i świadomość ekologiczna. Jaki to wszystko ma związek z rosnącym popytem na zbiorniki na deszczówkę? Okazuje się, że duży. Po pierwsze – deszczówka jako dodatkowy „zasób” wodny przydaje się przede wszystkim tym osobom, które posiadają właśnie wyżej wspomniane nieruchomości (mogą korzystać z w ten sposób zgromadzonej wody do realizacji różnych celów gospodarczych – np. do nawadniania grządek w ogrodzie, do mycia samochodu, do zraszania trawników).

zbiorniki betonowe
zbiorniki betonowe

Zalety zbiorników betonowych

Po drugie – większa świadomość ekonomiczna powoduje, że coraz częściej racjonalizujemy budżet domowy nie tylko poprzez zwiększanie oszczędności, ale również poprzez szukanie alternatywnych rozwiązań – np. alternatywnych źródeł energii elektrycznej, ogrzewania, czy właśnie wody.  Po trzecie – zwiększa się także nasza świadomość ekologiczna – co to oznacza w przypadku zakupu i instalacji takich urządzeń jak zbiorniki betonowe? Oszczędzanie wody i pozyskiwanie jej z alternatywnych, naturalnych źródeł – trudno o bardziej naturalne źródło niż woda pochodząca z opadów atmosferycznych.

Wszystkie te czynniki wpływają na coraz bardziej dynamiczny rozwój rynku, a co za tym idzie na większe urozmaicenie asortymentu, który z łatwością możemy dopasować do konkretnych potrzeb każdego klienta zainteresowanego możliwością nabycia zbiornika betonowego – np. z przeznaczeniem na deszczówkę. Aby taki zbiornik betonowy spełnił swoją rolę, konieczne jest dokonanie właściwego wyboru i nieoszczędzanie na jakości – im lepszy materiał budulcowy (w tym przypadku beton) tym większe… oszczędności. Stosując zbiorniki betonowe wykonane z wysokiej klasy materiałów i co nie mniej istotne – odpowiednio zainstalowane (we właściwym miejscu np. na przydomowej działce) mamy pewność, że woda pochodząca z opadów atmosferycznych „trafi” do zbiornika i zostanie tam, a więc zbiornik będzie optymalnie szczelny.

Zbiorniki betonowe a inne
instalacje

W Fabeton dbamy nie tylko o jak najwyższą jakość materiałów, z których produkujemy oferowane Państwu urządzenia, ale również o właściwy montaż na miejscu. Zawsze służymy fachowym doradztwem. W przypadku takich produktów jak zbiorniki betonowe zazwyczaj nie jest ono niezbędne, szczególnie jeśli mamy na uwadze popularne zbiorniki na deszczówkę. Dzięki automatyzacji różnych funkcji, zarządzanie pracą takiego zbiornika jest bardzo proste. Podobnie – trudności nie sprawia właściwe połączenie takiego zbiornika z instalacjami wodnymi, które „obsługują” nieruchomość. Odpowiednie połączenie zapewnia optymalizację w zakresie korzystanie z różnych źródeł wody i co za tym idzie – wpływa znacząco na obniżenie rachunków za wodę. Według różnych analiz – korzystanie z wody pochodzącej z deszczu może znacząco obniżyć rachunki za wodę w takim gospodarstwie domowym jak dom jednorodzinny.

Kwoty te są niebagatelne, bo mówimy o rachunkach niższych nawet o kilkadziesiąt procent (według niektórych może to być nawet do pięćdziesięciu procent). Pytanie – czy warto – jest więc retoryczne. Istotnym jest natomiast zagadnienie – co zrobić, żeby zbiorniki betonowe okazały się naprawdę efektywne. Podstawa to właściwy dobór modelu zbiornika i jego parametrów technicznych do warunków danej nieruchomości. Oferowane przez nas zbiorniki, w tym te na deszczówkę, składają się z głównej części, w której zbiera się woda i ze specjalnego elementu, który wpycha wodę pochodzącą z opadu atmosferycznego do wnętrza zbiornika. Zbiorniki wyposażone są również w specjalny filtr, który oczyszcza wodę, a także w syfon. Zbiornik posiada także element sterujący, który pozwala łatwo zarządzać pracą urządzenia.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz betonowy zbiornik dla siebie

Dlaczego zbiorniki betonowe na deszczówkę polecane są szczególnie domom jednorodzinnym? W takich obiektach możliwe jest autonomiczne zarządzanie źródłami pochodzenia różnych mediów. Tak jest między innymi z alternatywnymi źródłami energii elektrycznej, a także wody. Racjonalizowanie budżetu to nie tylko oszczędzanie, ale również pozyskiwanie zasobów z innych niż tradycyjne źródeł. W domu jednorodzinnym woda służy nie tylko do celów związanych stricte z „obsługą” domu (pranie, sprzątanie itp.) ale również do pielęgnacji ogrodów, trawników itd. Aby utrzymać je w odpowiednim stanie, konieczne są duże nakłady finansowe (jeśli np. nie chcemy stracić plonów z naszego ogródka) – możliwość korzystania z darmowej deszczówki to tak naprawdę poważny zastrzyk finansowy dla każdego domowego budżetu. Szkoda nie korzystać z zasobów, którymi obdarowuje nas sama natura. W połączeniu z nowoczesnymi i efektywnymi rozwiązaniami, takimi jak zbiorniki betonowe służące do różnych celów – można znacząco zmniejszyć wydatki w domowym budżecie.